Výtvarné dielničky pre malé detičky

Sú určené pre deti vo veku 1,5 – 3 rôčkov v doprovode rodičov.
Čo tam robíme? – Tvoríme, skúšame, zažívame, skúmame a máme z toho všetkého obrovitánsku radosť (hlavne preto, že tam môžme skúšať a objavovať naozaj aj to, čo by nám doma u rodičov ťažko prešlo :-).
Že sú ešte malé? – Kdeže! Príďte sa presvedčiť na vlastné oči a hmaty 🙂 Dajte im priestor prostredníctvom výtvarných činností prejaviť a podporiť prirodzenú zvedavosť, nápaditosť a tvorivosť.
Hravou formou rozvíjame ich zručnosti, dávame im možnosť spoznať rôzne materiály a vyskúšať rôzne techniky.
Nakoľko detičky v tomto veku začínajú samostatne uvažovať, veľmi rady skúmajú všetko samé – na vlastnú päsť. Áno, niekedy je to aj nebezpečné, ale neberme im možnosť vyskúšať si to, zažiť to v rámci bezpečných hraníc, ktoré im v Šidielku vytvárame. Sme tam, aby sme vytvorili bezpečné prostredie a umožnili im zahĺbiť sa do svojich bádacích tajov. Pamätáte sa na ten nenahraditeľný pocit, keď máte možnosť spraviť niečo bez usmernenia a pomoci iných… Veď aj pre dospelých je to úžasný pocit, nieto pre deti, ktoré sú mnohokrát „obmedzované“ z každej strany, aj keď práve kvôli rodičovskému strachu, ktorý je veľakrát zbytočne prehnaný. Dajme im možnosť nadýchnuť sa bez určenia obmedzenia.
Je dôležité stotožniť sa s pravidlom č.1: Dôležitý je samotný proces, nie výsledok. Pri spoločnej činnosti s rodičmi rastie u dieťaťa zdravé sebavedomie, schopnosť komunikácie a spolupráce.
Inšpiráciou pri práci s detičkami sú nám objavy pani Montessori, ktoré sú nám blízke, inšpiratívne a stotožňujeme sa s nimi.

Prihláste sa – Výtvarná dielnička

výtvarné dielničky pre malé detičky slané obrazy
image-31